carol_from_nowhere: (оранжевый)
[personal profile] carol_from_nowhere
В феврале как раз выпал снег. А мы с сотрудницей попали на экскурсию в теплицу водных растений ботсада на Университете. Там сказочно: за стеклом снег и ночь, внутри бассейны с растениями, тепло и пахнет водой.

Растения очень даже не простые: их безумное количество видов, все ухоженные и залюбленные. Помимо более-менее привычных, есть хищные (их видно дальше на фото), а в одном из бассейнов живут пираньи. Ботсад ведет научно-исследовательские работы, а силами энтузиастов теплица немного модернизируется. Несмотря на то, что госдотаций не предвидится. Я так понимаю, экскурсии сделали для того, чтобы хоть немного популяризировать и поддержать на плаву это место.

Рассказывали, что летом во время экскурсии угощают чаем с нектаром лотоса, осенью дают попробовать сахарный тростник. Не знаю как кому, но для меня это экзотика. Экскурсии проводятся периодически, я контактировала с Натальей natali.holyk@gmail.com..  Стоило это счастье 50 грн - почти бесплатно для такого красивого места. А узнала через Клуб эко-туризму "Добре поїхали".
Там на втором фото моя физиомордия лицо со вторым подбородком. Осталась в истории, пока высматривала пираний )))
Пару собственных фоток покажу вечером в комментарии, но они малопривлекательные.

Оригинал взят у [livejournal.com profile] freckle06 в Казкові тропіки посеред міста - водні оранжереї ботсаду ім. Фоміна.
Вечір п'ятниці, на вулиці сніжно та зимно, скрізь якась метушня, черги за жетонами, які наступного дня мають подорожчати вдвічі. Тобі не продають зайвий, ти злишся, притому ще й спізнюєшся, тому несешся на всіх парах, попутно згадуючі незлим тихим словом мера, транспорт і їх компанію. І таки добираєшся до службового входу в ботсад і потрапляєш в казку, де час зупиняється і всі проблеми відходять на другий план. Ти в водній оранжереї, тут тепло, зелено і дуже гарно дихається. Традиційно погодували піраньїв, послухали цікаві розповіді, подивилися на рослини.


З дня мого останнього візиту тут майже нічого не змінилося, тільки з'явилися нові види рослин, працівники за кошти з екскурсій купили пару ламп та бойлерів, але жодного ремонту, в наших державних мужів на таке грошей звісно ж немає...
Вкотре була вражена працівниками оранжереї - Тетяною Петрівною та Анною, вони з такою любовью розповідали про кожну рослинку, відповідали на питання, вони могли б робити ще годинами, от що значить любити свою справу.


За декілька тижнів тут розквітне фейхоа, влітку можна буде спробувати чай з нектаром лотоса, а восени скуштувати «сахарный тростник». Так що, якщо ще хтось не був, відвідайте водні оранжереї ботсаду ім. Фоміна, не пошкодуєте) Потрапити в водні оранжереї можна і самому, але це потрібно дзвонити, домовлятися і бажано зібрати групу, а можна звернутися до спільноти Добре поїхали і вони вам все організують)

Profile

carol_from_nowhere: (Default)
carol_from_nowhere

April 2017

S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 26th, 2017 10:51 am
Powered by Dreamwidth Studios